Anasayfa / BEBEK / Bebek Salopet Tulum Nedir?

Bebek Salopet Tulum Nedir?

Bebek Salopet Tulum Nedir?

Bebek salopet tulum modelleri bebeklerin doğdukları andan itibaren kullanılan ve bir yaşına girene kadar da rahat rahat kullanım kolaylığına sahip olan giysilerdir. Bu tulumlar bebekleri tamamen bir bütün halinde koruma özelliklerine sahiptir. Kuvvetli bir koruyucu giysidir de diyebiliriz. Bebeklere özel üretilen salopet tulumlar mevsimine göre yazlık ya da kışlık şekilde tercih edilebilir. Yazlık ve kışlık modellerin arasındaki tek fark kumaş farkıdır. Yazın kesinlikle %100 pamuklu ve penye salopet tulumlar tercih edilirken kışın polarlı kumaşlı olanları daha revaçta olur. Bu fark sayesinde de bebeğiniz yazın serin ve hava alan salopetin içindeyken, kışın da onu sıcak tutacak ve nem emecek bir salopet kullanma rahatlığına erişebilir.

Bebek Salopet Tulum Neden Kullanılır?

Bebek salopet tulum modelleri daha çok bir kostüm niteliğinde tasarlanıp kullanılıyor. Bu tasarımlarda da genellikle sevimli kedicik, ayıcık, kuş gibi hayvan kostümlerinden esinleniliyor. Bebeklerinizin kışın hem sevimli hem de sıcacık olmasını istiyorsanız siz de bunun gibi içi polarlı ve nemi önleyen kumaşlardan üretilmiş salopet tulumları arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Sımsıcak yaz aylarında ise hastalıklardan uzak kalması için ve aynı zamanda cildinin hava alıp serin kalması için, %100 pamuklu kumaşlardan yapılmış salopet tulum modellerinden birini seçip kullanabilirsiniz. Bebeklerde salopet tulum kullanımının, bebeklerinizin özellikle uykuya dalarken ve uyku esnasında kendini daha güvende ve daha rahat hissetmesini sağladığını söyleyebiliriz. Gerek uyurken, gerek evin içerisinde gerekse de dışarıya gezmeye giderken salopet tulumları giydirebilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin hem uyum içerisinde olmasını hem de kıyafeti bir bütün halinde olduğu için zarar gelmeden sevilmesini sağlayabilirsiniz. Her renkte tulumu da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bebeklerde renk seçerken cinsiyet ayrımı olmadığını söylememize gerek var mı? Dilerseniz pembe, mavi, sarı, yeşil, mor, beyaz ya da aklınıza gelecek her rengi tercih edebilirsiniz. Yine de söylemek isteriz ki, erkek bebekler için en çok tercih edilen renkler sarı, yeşil, mavi ve mor olurken; kız bebekler için ise pembe, kırmızı, sarı, bej ve beyaz renkleri en çok tercih edilen renkler arasında. Yine de siz dilediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. 🙂

Bebek salopet tulumlarının bebeğinizi tepeden tırnağa koruma altına aldığını ve tek parça halinde bir bütün olarak kapsadığını söylemiştik. Ayakları ve eldivenleri de buna dahil. Bu yüzden uyurken tırnakları ile yüzünü çizme riski, hareketli uyku esnasında belini açma riski, çorap ya da patiğini ayağından çıkarma riskini tamamen ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Bazen bazı bebeklerin tuluma alışması zaman alsa da, alıştıktan sonra hem yapısal hem de kumaş olarak çok rahatlatıcı olduğu için bebeğinizin tulumlarını ne kadar sevdiğini siz de göreceksiniz. Bu sadece uyurken geçerli değil, evde ya da dışarıda oynarken, gezmeye gittiğinde de geçerli. Bebeğini her alanda koruma altına almak isteyen anneler bebek salopet tulum modellerinden vazgeçemiyor.

Birçok farklı model seçeneği de bulunan bebek salopet tulumlar bebeklerinizin hem tarzına hem de sağlığına hitap ederek annelerin gönlünü kazanmayı başarıyor. Yalnız uyarmak istediğimiz bir husus var, alacağınız salopet tulum kesinlikle bebeğinizin yaşı ve vücuduyla uyumlu olmalıdır. Bütün gün bu tulumların içerisinde vakit geçireceğini düşünürsek; bebeğinize küçük gelen bir salopetin içinde sıkılmasını istemezsiniz. Ya da ona büyük gelen bir salopetin içerisinde boşluk ile gününü geçirmesi bebeğinizi rahatsız edebiliyor. Siz de bu rahatlığa alıştıktan sonra güven içerisinde çocuğunuzun bebek salopet tuluma alışmasının mutluluğunu yaşayacaksınız. Mutlu ve sağlıklı bir ömür dileriz!

Hakkında bebekannedunyasi

1 Yoruma

  1. değerli bilgi için teşekkür ederim

Fikriniz veye Sorunuz Var Mı?